ilaçsız yaşamak mümkün müdür

“Nasıl yani ilaçsız yaşam? Hiç öyle şey olur mu? İlaçsız yaşamak mümkün müdür?”

Yaşam algınızla ilgili yanılgılarınızın farkında mısınız?

Modern insan, dünyada keşfedilen her şeyi kendi nesli bulmuş ve öncesinde yaşam yokmuş gibi davranıyor. Sanki tarih boyunca insanlar sağlıklı yaşamadı, soyunu sürdürmedi, olan her şey ilaçlar sayesinde başarılmış gibi… Sanki insanoğlu yaşayabilmek için, sağlığını koruyabilmek için ilaçlara muhtaçmış, ilaçlar olmasa yaşam mümkün değilmiş gibi düşünüyor.

Beyninizin arka planına öyle bir kabulleniş yerleştirilmiş ki, sanki ilaçlar olmasa hepimiz öleceğiz, sağlığımızı koruyamayacağız, hastalıklarımız iyileşmeyecek diye düşünüyorsunuz.

Oysa insanoğlu dünya üzerinde on binlerce yıldır ilaçsız yaşadı. Kurduğu tüm medeniyetleri ilaçsız yaşayarak kurdu. Soyunu devam ettirdi ve tüm bu gelişmeler meydana gelirken bugün “ilaç” dediğimiz maddelerin bir teki bile yoktu. İnsanoğlu 200.000 yıl boyunca doğal yöntemlere başvurdu, ilaç kullanmadı. Doğanın nimetlerinden faydalandı, suyun ve iklimin gücünden faydalandı.

İlaçsız yaşam mümkündür ve on binlerce yıldır devam ederek kendini ispatlamıştır. 200.000 yıllık insanlık tarihinin yanında, 100 yıllık ilaç tarihi nedir ki?

Biz, ilaçsız yaşamı savunuyoruz. İnsan vücudu bir bütündür. İyilik ve sağlık hali, insanın fizyolojisiyle, psikolojisiyle, yaşadığı çevreyle, yedikleri içtikleriyle, duygulanımıyla birlikte oluşur. İnsan organizması, hastalıklardan korunabilme ve hastalandığı zaman kendi kendini iyileştirebilme yeteneğine sahiptir.


Gerçek yaşam ilaçsız yaşamdır.

Kaynak: https://www.ilacsizyasam.com/ilacsiz-yasam-hakkinda
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
Kategoriler
Fuarlar Zeytinyağı Bizden Haberler Zeytinyağı Sabunu Basında Biz Zeytin Videolarımız Sektörden Haberler
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.